شیوه های پرداخت

۱- پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

 

همگی کاربران ایده آل گاز می‌توانند در هنگام ثبت کالا، از طریق درگاه اینترنتی ملت در سایت ایده آل گاز و یا از طریق پنل اینترنت بانک شخصی خود، هزینه کالا خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای کالا است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و کالا به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.

 

توجه داشته باشید که تحویل گیرنده کالا هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش کالا کاربران می‌شود.

 

 

 

 

   – چگونگی پرداخت اینترنتی

 

کاربران محترم سایت ایده آل گاز می‌توانند مبلغ کالا خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هم اکنون، با کارت بانک‏‌های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کارآفرین امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

 

 

 

 

۱- شماره ۱۶ رقمی کارت

 

این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

 

 

 

 

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

 

برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.

 

رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند، اما کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.

 

 

 

 

۳- کد CVV2

 

این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد ۳ رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی ۴ رقمی است.

 

 

 

 

۴- تاریخ انقضا

 

تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

 

 

 

 

۲- پرداخت در محل تحویل 

 

به کاربران محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش کالا، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. با وجود این، برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند هزینه کالا خود را هنگام دریافت آن پرداخت کنند، ایده آل گاز این امکان را نیز فراهم آورده است که در صورتی که آدرس تحویل کالا آنها، تهران یا یکی از شهرهای تحت پوشش تحویل اکسپرس ایده آل گاز باشد، هزینه را هنگام تحویل گرفتن کالا، به یکی از روش‌های زیر پرداخت کنند.

 

لازم به ذکر است، کالا‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه شوند.

 

 

 

 

 

 

  – پرداخت نقدی در محل تحویل

 

برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل به پرداخت نقدی هزینه کالا خود دارند، ایده آل گاز امکان پرداخت نقدی در محل را نیز فراهم آورده است.

 

۳- پرداخت کارت به کارت

 

 

 

 

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق Gateway ایده آل گاز و یا پرداخت در محل را ندارند می‌توانند وجه کالا خود را به شماره کارت‌های قید شده در این قسمت کارت به کارت نمایند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه های ATM (عابر بانک) و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. با این حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت ایده آل گاز به علت میزان اتوماسیون بالای آن آسان‌تر و سریع‌تر است و ایده آل گاز پیشنهاد می‌کند که از این روش جهت پرداخت استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 نکات:

 

– در صورتی که پرداخت کالا از طریق اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده کالا هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

 

– به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش کالا، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

 

– کالا‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شوند.