در این مقاله به روش های اصلی شارژ کپسول های اکسیژن می پردازیم و سه راهکار اصلی شارژ کپسول اکسیژن را بررسی می کنیم. توجه کنید که شارژ کردن کپسول اکسیژن توسط افراد آموزش ندیده و غیر متخصص حادثه آفرین و خطرناک خواهد بود. جهت شارژ کپسول اکسیژن حتما با مرکز خدمات ایده آل تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

شارژ کپسول اکسیژن در کارخانه اکسیژن

ارزان ترین راه جهت شارژ کپسول های اکسیژن ارسال یا حمل کپسول اکسیژن به کارخانه تولید گاز های طبی و صنعتی است. در این روش شما باید خود کپسول های اکسیژن را به کارخانه تحویل دهید. توجه کنید که عموما کارخانه های تولید و پخش گاز های طبی  وصنعتی کپسول های اکسیژن را فقط در تعداد بالا پذیرش می کنند. بسته به ترافیک کاری و شرایط کارخانه شارژ کپسول های اکسیژن شما از 1 ساعت تا 24 ساعت به طور خواهد انجامید. در این روش کپسول اکسیژن شما تعویض نمی شود. کپسول های اکسیژن شما باید دارای تست استاندارد بوده و در صورت نداشتن تست استاندارد امکان شارژ وجود نخواهد داشت. 

تعویض کپسول اکسیژن درب منزل

یکی از سریع ترین روش های شارژ کپسول اکسیژن تعویض کپسول اکسیژن خالی با کپسول اکسیژن پر درب منزل است. در این روش شما باید درخواست شارژ خود را ثبت کنید. اپراتور شرکت در کوتاه ترین زمان با کپسول اکسیژن پر به محل سکونت یا مطب شما مراجعه خواهد کرد و کپسول خالی را با یک کپسول اکسیژن پر جایگزین خواهد کرد. توجه داشته باشید که کپسول های جایگزین شده دقیقا مشابه با کپسول های خود شما خواهد بود. 

شارژ کپسول اکسیژن درب منزل

اگر تمایل به تعویض کپسول اکسیژن خود نداشته باشید، کافیست در تماس با شرکت جهت دریافت خدمات شارژ درب منزل اعلام کنید که میخواهید کپسول خودتان درب منزل شارژ شود. در این روش اپراتور شارژ کپسول اکسیژن با تجهیزات موردن نیاز و استاندارد به محل شما مراجعه کرده و کپسول یا کپسول های اکسیژن شما را در محل شارژ خواهد کرد. ممکن است در این روش به دلیل پرت بالای شارژ هزینه بالاتر از حالت تعویض کپسول اکسیژن پر با خالی تمام شود. اما کپسول خودتان شارژ می شود و خیالتان از بابت جابجایی کپسول راحت خواهد بود. این روش برای کسانی که از کپسول های اکسیژن امانی استفاده می کنند یا به هر دلیل امکان تعویض کپسول اکسیژن را ندارند مناسب است